Tekirdağ
0282 717 01 89
İstanbul / Anadolu
0216 383 36 33
İstanbul / Avrupa
0212 569 22 22

Mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Lavabomuz tıkandığı zaman genelde kendimiz açmayı deneriz. Fakat her tıkanıklık öyle kendi başımıza açabileceğimiz türden olmaz. Biraz uğraşır ve açamazsak artık iş benden çıktı der ve hemen çağımızın kurtarıcısı internete başvururuz. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır yazarak internetten bilgilerini arattırır ve oradan edindiğimiz bilgilerle tıkanıklığı açmaya çalışırız. Bugün o bilgilere yenilerini ekleyeceğiz. Tıkanan lavabolar ikiye ayrılır, bunlar mutfak lavaboları ve banyo lavabolarıdır.

Mutfak lavabosu nasıl açılır?

Mutfak lavabosunu açmak için önce neden tıkandığını bilmek gerekir. Mutfak giderleri genelde yağlanmadan ve yemek artığından tıkanır. Peki bu sorun kimyasal maddelerle çözülür mü? Eğer tıkanıklık çok ilerlemiş ise kimyasal madde ile de çözemeyiz. Sorun yeni başlamışsa, daireniz çok eski değilse ve mutfak hattı da çok eğimsiz değilse güçlü kimyasallarla bu yemek artığı, yağlanmalardan kurtulabilirsiniz. Aslında olması gereken mutfak da daha dikkatli kullanım ve o yağın, yemek artığının orada birikmesini engellemektir. Yani düzenli olarak belirli aralıklar la yağ çözücü kullanmak size uzun yıllar sorun yaşamamanızda yardımcı olacaktır. Bazı hanımlar buna çok dikkat ettiğinden mutfak giderleri yıllarca hiç tıkanmamaktadır.

Bu işte bu kadar yoğun stres üstüne birde bu ruhsal çöküntüye uğramak istemiyorsanız gider borularınızı kullanırken belirli hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin mutfak giderlerinde bayanların kullanımında meyve sebze yıkarken gideri tıkayabilecek toprak vb şeylere dikkat edilmelidir. Yemeklerden sonra bulaşık yıkarken tabaklardaki yemek artıkları bu tıkanmalarda çok etkili olur. Giderlere dökülen yemek yağları mutfak giderlerinde en çok tıkanmaya sebep olan etkenlerin başında gelir. Özellikle gider borunuz eğimsiz ise içine dökülen her şey borunun dibine çökerek orada sertleşip zamanla çoğalarak boruyu tamamen çimento dökülmüş gibi kapatacaktır. Bu tıkanmadan sonra o boruya ne yapılırsa yapılsın açılmayacaktır. Çünkü bu bahsettiğimiz etkenler çimento etkisi yapar ve çok sert bir yığılmadır. Herhangi bir kimyasalla çözülemez. Tamamen tıkalı olduğu için çözülen pislik borudan akıp gidemez. Dolayısıyla tekrar olduğu yerde donar.

Giderin tıkanmaması için ne yapmalı?

Bu durumda o tıkanıklığı açmak için matkap etkisi yapacak o sertleşmiş tabakayı parçalayacak bir sistem gerekmektedir. Bu sistemde gider açma makinesi dediğimiz toplumda robot diye adlandırılan makinelerdir. Bu makinelerin helezon yayları ve ucundaki açma aparatları gidere salınarak makinenin bu yayı ve ucundaki ucu çevirerek ileri doğru itmesi ile oradaki sert tabakayı delip parçalayarak giderinizin açılmasını sağlar. Tüm bu çalışmalar esnasında müşterilerimizin aklına gelen iki soru olur. Birincisi tekrar tıkanma olur mu? İkincisi makine boruya zarar verir mi? Birincisine cevap vererek başlayalım. Tekrar tıkanma olmaması için kamera sistemi ile boru içerisini görüntüleyerek size de gösteriyoruz. Bu sayede boruda ne var ne yok tam açılmış mı kendi gözlerinizle görüyorsunuz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
8 yorum - Yorum yapın
 • hilal nazlı -

  mutfağınız tıkandığında bence kesinlikle kendiniz açmaya çalışmayın giysilerin ve evinizin batması cabası olur
  gecen gün tıkanan mutfak giderimizi lavabo açma şirketinden servis talebinde bulundum ve gelen servis ekibi tıkalı olan mutfak giderini robotla açtıktan gerekli bilgileri vererek dairemden ayrıldılar
  hizmetiniz için tesekkür ederim

 • nazlıbircan -

  tıkalı olan mutfak lavabo pimasınızı kesinlikle kendiniz açmak için ugrsamayın bence üstünüzün ve evinizin batması tek yaptıgınız sey olur
  gecen gün tıkanan mutfak lavabosunu firmadan yardım talebinde buulunarak iki saat acmak için ugrastıgım mutfak lavabosunu ustalar özel robotla 15 dakikada acıp beni büyük bir sıkıntıdan kurtardılar

 • semih kazancı -

  mutfaktan dün akşam çok ağır bir koku geldi ve eşim yemekten sonra bulaşık makinesini çalıştırdığında mutfağın ortasına kadar geldi su geri yazılarını okudum ama ne yaptıysak bir çözüm bulamadık bununla ilgili açmak için servis gönderebilme imkanınız var mı ve ücreti ne kadar?

 • jamesbruno -

  Lavabo tıkanıklığı açma hakkında bütün yazılarınızı okudum birçok detaylı konuya yer verilmiş işinizi iyi bildiğiniz belli oluyor verilen bilgiler için teşekkür ederiz.

 • Yorum yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  
  ARA

  İstanbul / Avrupa

  0212 569 22 22
  Tıkla Ara
  ara-image

  İstanbul / Anadolu

  0216 383 36 33
  Tıkla Ara
  ara-image