Tıkanmış Tuvalet Açma  

Tıkanmış Tuvalet Açma

Cihazlı çalışan bütün tesisatçı ustalarda bulunan tuvalet açma robotu, kısa sürede tıkanmış tuvalet giderlerini açmak için bulunmaz bir alettir. Açılması çok zor tuvalet borularında çok etkili bir makineyle kırmadan tıkanık pis su giderlerini açar. Bazı tuvalet açan firmalar kameralı sistemle çalıştığı için müşteriye daha etkili çözümler sunabiliyor. Firmamızın kullanmış olduğu ridgid microdrain görüntüleme cihazı tıkanmanın nerede olduğunu yüzeyden göstermektedir. Bazen bir ağaç parçası veya beton parçası borunun önünü kapatabilir. Tıkanıklık açma işleminden sonra kanal görüntüleme aleti sayesinde neyin tıkanmaya sebep olduğu görebilmekteyiz.

Tuvalet borusu tıkandığında en yakın gider deliğinden pis su dışarı kendini dışarı atar. Tuvalete kaçırılan plastik metal veya bezler suyun kanalizasyona kadar gitmesini engeller. Bu problemler düzenli tuvalet kullanılmadığı için gün geçtikçe artmaktadır. Apartman hayatı yaşadığımız şu günlerde ortak alan kullanımı giderek yaşam tarzına dönüşmektedir. Şehir hayatının en zorlu yanı ortak alanların fazla olmasıdır. Komşunuzun tuvaleti tıkanır su gitmeyince mecburen boruların ek yerlerinden kendini dışarı atar ve alt katın tavanından su akmaya başlar. Tavanda sarı lekeler oluşur. Tıkanıklığa aynı gün içerisinde müdahale edilip tıkalı tuvalet açıldığında bu problem yaşanmaz. Üst kat komşularınızın tuvalete attıkları kağıt peçeteler ve yabancı maddeler en alt kattaki yani bodrum katındaki müşterilerin tuvaletin tuvaletinden dışarı doğru çıkar. Alt kat bodrumda oturan insanlar veya düz girişte oturan dairelerin kaderi budur. Bu yüzden daire alırken hele en alt katta konut alıyorsanız mutlaka atık su tesisatlarını kontrol edin. Çünkü tuvaletin ana borusu tıkandığında ilk çıkacağı yer sizin daireniz olacaktır.

Zemin katlarda tıkalı tuvaletleri açmak için yapılması gereken önce üst katlara hemen haber verip tuvaletleri kullanmayacaklarını söylemek. Sonrasında açıklamasını yazdığım tuvalet tıkanıklığı açmak için pratik bilgiler klavuzunu aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Bütün katların suyunu kestikten sonra elinize bir sopa alın. Herhangi badana fırça sapı olabilir. Sonrasında etrafına poşet dolayıp tuvaletin deliği çapını çok fazla geçmeden sarma işlemini gerçekleştirin. Taharet musluğunu yavaşça açıp temiz su akıtın. Fırça sapıyla tuvaletin gider yönüne doğru pompalama işlemi gibi bir kaç defa deneyin açılacaktır. Yukarıda yazdığım işlemlerin aynısını klozet tıkanıklığı açmak için de kullanabilirsiniz. Eğer hala tuvaletin borusundan su gitmiyorsa ana boruda bir tıkanma mevcuttur. Ben uğraşmam gelin açın diyorsanız 0532 397 38 27 numaralı telefonu arayın. Robotla kırmadan tuvaletinizin tıkanıklığını açalım.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı açma hizmetini veren firmamız genelde bodrum katlarda bu problemlerle karşılaşmaktadır. Genelde yeni binalarda bu probleme daha sık rastlanmaktadır. Nedeni radya temel dediğimiz beton atılırken pimaşların yeterli eğim verilmemesi ve atık su borularının içine beton kaçırılmasıdır. Wc boruları tıkandığında kamera ile mutlaka görüntüleme yapılıp tıkanmanın sebebi araştırılmalıdır. Tuvaletim tıkandı diye sakın demir veya sert bir çubukla bilinçsiz bir müdahalede bulunmayın. Başınıza daha fazla problem çıkarırsınız. Robotla tıkanan tuvalet borularında kırmadan zahmetsizce açılma işlemi gerçekleştiriliyor. Size kalan sadece bizi aramanızdır. Tuvaletin deliği tıkalı olan durumlarda elinize bir eldiven veya bir poşet geçirerek tıkanıklığı açabilirsiniz. Sonrasında elinizi bolca sabunlu suyla yıkamanızı tavsiye ediyorum. Tuvaletin deliğine düşürülen maddeleri sakın çubukla veya fırça sapıyla iteklemeyin siz gittiğini zannedersiniz ama arası bir hafta sürmeden borunun daha ilerisinde tıkanmaya yol açar. Tuvalet açma hizmetini uzmanından yani tesisatçı firmalardan alabilirsiniz.

Ankara Tıkanık Tuvalet Gideri Açma

Tuvalet açma konusunda uzun bir geçmişe sahip firmamızın Ankara’da tıkalı lavabo ve tuvalet gideri açma konusunda yetişmiş uzman personelleri bulunmaktadır. İletişim bölümünden Ankara şubemizin telefon bilgilerine ulaşarak sorununuzu telefonda anlatabilirsiniz. Kısa sürede destek sağlayacak ekibimizin tuvalet tıkanıklığı açmak için gerekli bütün makineleri bulunmaktadır. İstanbul’da olduğu gibi Ankara tıkanıklık açma şubemizde garantili olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir