Tekirdağ
0282 717 01 89
İstanbul / Anadolu
0216 383 36 33
İstanbul / Avrupa
0212 569 22 22

Tıkanmış Tuvalet Açma

Tıkanmış Tuvalet Açma

Cihazlı çalışan bütün tesisatçı ustalarda bulunan tuvalet açma robotu, kısa sürede tıkanmış tuvalet giderlerini açmak için bulunmaz bir alettir. Açılması çok zor tuvalet borularında çok etkili bir makineyle kırmadan tıkanık pis su giderlerini açar. Tıkanıklık açma yada tesisat işi ile uğraşan profesyonel firmalar artık tesisat işlemleri için daha teknolojik hizmetler sunuyorlar. Özellikle kullanılan kameralı görüntüleme sistemi somut veri sağladığı için çözüme hem daha kolay hem de daha ekonomik olarak ulaşmak mümkün. Firmamızın kullanmış olduğu ridgid microdrain görüntüleme cihazı tuvalet neden tıkandı bunu bize net bir biçimde göstermektedir. Beton parçaları, gidere kaçan temizlik bezleri, inşaattan kalan tahta parçaları bunlardan bir kaçıdır.

Tuvalet borusu tıkandığında en yakın gider deliğinden pis su dışarı kendini dışarı atar. Tuvalete kaçırılan plastik metal veya bezler suyun kanalizasyona kadar gitmesini engeller. Bu problemler düzenli tuvalet kullanılmadığı zaman gün geçtikçe daha da artmaktadır. Apartman hayatı yaşadığımız şu günlerde ortak alan kullanımı giderek yaşam tarzına dönüşmektedir. Şehir hayatının en zorlu yanı ortak alanların fazla olmasıdır. Komşunuzun tuvaleti tıkanır su gitmeyince mecburen boruların ek yerlerinden kendini dışarı atar ve alt katın tavanından su akmaya başlar. Tavanda sarı lekeler oluşur. Tıkanıklığa aynı gün içerisinde müdahale edilip tıkalı tuvalet açıldığında bu problem yaşanmaz. Üst kat komşularınızın tuvalete attıkları kağıt peçeteler ve yabancı maddeler en alt kattaki yani bodrum katındaki müşterilerin tuvaletin tuvaletinden dışarı doğru çıkar. Alt kat bodrumda oturan insanlar veya düz girişte oturan dairelerin kaderi budur. Bu yüzden daire alırken hele en alt katta konut alıyorsanız mutlaka atık su tesisatlarını kontrol edin. Çünkü tuvaletin ana borusu tıkandığında ilk çıkacağı yer sizin daireniz olacaktır.

Zemin katlarda tıkalı tuvaletleri açmak için yapılması gerekenler:

  • Önce üst katlara hemen haber verip tuvaletleri kullanmayacaklarını söylemek.
  • Bütün katların suyunu kesin ana vanadan kapatarak işinizi sağlama alın aksi taktirde üst katlar su kullandıkça evinizi yeniden gider suyu dolduracaktır.
  • Suyu kestikten sonra elinize bir sopa alın. Herhangi badana fırça sapı olabilir. Sonrasında etrafına poşet dolayıp tuvaletin deliği çapını çok fazla geçmeden sarma işlemini gerçekleştirin.
  • Yalnız poşeti sıkıca sardığınızdan emin olun taharet musluğunu yavaşça açıp temiz su akıtın. Fırça sapıyla tuvaletin gider yönüne doğru pompalama işlemi gibi bir kaç defa deneyin açılacaktır.

Yukarıda yazdığım işlemlerin aynısını klozet tıkanıklığı açmak için de kullanabilirsiniz. Eğer hala tuvaletin borusundan su gitmiyorsa ana boruda bir tıkanma mevcuttur. Bu durumda da artık sizin yapabileceğiniz çok fazla bir şey yoktur. Hatta çok fazla uğraşmak borularda hasara yada başka dairelerden taşmaya sebep olabileceği içn bu noktadan sonra en akıllıcası kameralı robotlu tuvalet açma işlemi yapıp kırıp dökmeden işinizi halledebilecek bir servis çağırmaktır. Ben uğraşmam gelin açın diyorsanız 0532 397 38 27 numaralı telefonu arayın. Robotla zararsız tuvalet açma için servisimiz ile irtibata geçmeniz yeterli. 

 

Robotla Tıkanıklık Açma Sistemi Nasıl Çalışır :

Aslında bu sistemde asıl mantık görüntüleme sistemidir. Bildiğiniz gibi tesisat sistem boruları çoğunlukla zemin altında kalan ve oldukça geniş bir alana yayılan bir sistemdir. O sebeple görüntü almadan tıkanıklık yer tespiti yapmak samanlıkta iğne aramaya benzer. Oysa boru içi görüntüleme yer tespiti de, nedeni de bulmak çok kolay olur.

Tıkanmanın yeri bulunduktan sonra artık çözüm kolaydır. Tıkanıklığın çeşidine göre kullanılan özel cihazlar boru içine salınarak tüm pislik temizlenir. Ve en güzeli tüm bu işlemler bittiğinde yeniden kameralı boru içi görüntüleme devreye girer ve tüm borular gözden geçirilerek borunun içi tamamen temizleninceye kadar işlem sürer. Kısaca işlem şekli ve mantığı böyledir.

Ankara Tıkanık Tuvalet Gideri Açma:

İstanbul ile hizmet macerasına başlayan firmamız İstanbul’da bir çok kurumsal firma ve şirketlere hizmet verdikten sonra artık yeni şubemiz ile Ankara da hizmet vermeye başladık.Tüm gider tıkanıklık açma işlemleri için gönül rahatlığı ile arayabileceğiniz numaralarımıza iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. Kısa sürede destek sağlayacak ekibimizin tuvalet tıkanıklığı açmak için gerekli bütün makineleri bulunmaktadır. İstanbul’da olduğu gibi Ankara tıkanıklık açma şubemizde garantili olarak çalışmaktadır.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


ARA

İstanbul / Avrupa

0212 569 22 22
Tıkla Ara
ara-image

İstanbul / Anadolu

0216 383 36 33
Tıkla Ara
ara-image